کد خبر:17018
پ
photo4916691109

استاندار گیلان در جلسه شورای عالی اشتغال با حضور ریاست محترم جمهوری: بانک‌های کم کار در حوزه اعطا تسهیلات به بانک مرکزی معرفی می‌شوند

گیلان.غدیر خبر؛ نماینده عالی دولت در گیلان اعلام کرد: براساس فرمایشات و تاکیدات ریاست محترم جمهوری چنانچه بانکی در اعطا تسهیلات در گیلان کوتاهی کرد، باید مشخصاتش بلافاصله به بانک مرکزی اعلام شود…

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غدیر خبر از گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز(پنجشنبه) در جلسه شورای عالی اشتغال که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از تاکیدات دولت سیزدهم توجه به افزایش اشتغال در جامعه است و تمامی جلسات شورای عالی اشتغال بعد از سال‌ها در این دولت از سوی آیت الله رئیسی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به انتظار رئیس دولت سیزدهم از دستگاه‌های اجرایی در خصوص توجه به ایجاد اشتغال افزود: از تمامی نهادها و متولیان امر انتظار دارم در خصوص ایجاد اشتغال کار را جدی گرفته و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

دکتر عباسی از کاهش نرخ بیکاری در گیلان به نسبت میانگین کشوری خبر داد و افزود: نرخ بیکاری در گیلان ۷.۹ درصد به نسبت میانگین کشور ۹ دهم درصد کمتر است و این روند باید با جدیت تداوم داشته باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم را احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در کشور دانست و بیان کرد: بسیاری از این دسته واحدها در گروه بانک‌ها است که هیج اقدامی در خصوص احیای آن ها صورت نمی گیرد و دولت در این خصوص برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار دارد.

دکتر عباسی با اشاره به تلاش‌ها برای احیای کارخانه کفش ملی در گیلان افزود:با وحدت و همدلی کارخانه کفش ملی گیلان توسط صندوق بازنشستگی کشوری به زودی در استان احیا شده و برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه ایحاد اشتغال خانگی به ویژه در روستاها باید توسط نهادهای مربوطه مورد توجه قرار گیرد، گفت: اشتغال پایدار بیشتر مربوط به تبصره ۱۶ است که تاثیر زیادی در افزایش اشتغال خانگی دارد.

استاندار گیلان با اشاره به آمار بسیار خوب این استان در افزایش مولدسازی در سطح کشور تصریح کرد: بنیاد برکت و بنیادهای مستضعفان و شهید می‌توانند در افزایش اشتغال و اعطا تسهیلات به کار آفرینان کمک کنند، زیرا اکنون بسیاری از مشکلات تولیدی مربوط به سرمایه در گردش است.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی استلنداری گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید