کد خبر:16944
پ
IMG_9948 (Copy).jpeg

استاندار گیلان تاکید کرد: زوج‌های نابارور در گیلان شناسایی می شوند

گیلان.غدیر خبر؛ نماینده عالی دولت در گیلان از شناسایی زوج‌های نابارور با هدف کمکهای درمانی و تحت پوشش بیمه‌ای قرار دادن آنان خبر داد

به گزارش پایگاه گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی امروز(شنبه) در مراسم ویدئو کنفرانسی روز ملی جمعیت با حضور معاون اول ریاست محترم جمهوری ، اظهار کرد: معضل پیری جمعیت از چندین سال پیش در کشور اغاز و اکنون به یک بحران بزرگ مبدل شده است.

وی با اشاره به هدف دولت سیزدهم در راستای افزایش جمعیت و جوانی کشور گفت: ریاست محترم جمهوری از همان نخستین روزهای روی کار امدن دولت سیزدهم تأکید ویژه ای در جوانی جمعیت داشت و در همین راستا جلسات متعددی و منظمی با وزارت خانه‌های مرتبط در کشور و استان‌ها برگزار شد.

استاندار گیلان با تأکید بر اقدامات صورت گرفته در خصوص کاهش بحران جمعیت در کشور و به ویژه این استان بیان کرد: بر اساس آمار، گیلان یکی از پیرترین استان‌های کشور می‌باشد، ولی دولت سیزدهم برای رفع این مشکل در گیلان تاکنون اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

دکتر عباسی یکی از سیاست‌های مهم دولت سیزدهم در گیلان را رفع بحران پیری جمعیت دانست و تصریح کرد: در یکسال و نیم گذشته با هماهنگی‌های لازم میان دستگاه و نهادهای مرتبط با خانواده و جمعیت توانسته ایم تصمیات مهمی را در خصوص کاهش بحران جمعیت در این استان اتخاذ کنیم که در دراز مدت آثار خود را بروز خواهد داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها و نخبگان حوزه خانواده و جمعیت باید به مسئله افزایش جوانی جمعیت در کشور ورود کنند، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته ۱۸ مورد قانونی و تکلیفی برای افزایش جمعیت در گیلان احصاء کردیم، لذا دستگاه‌های اجرایی باید بخشی از اعتبارت خود را در راستای کاهش پیری جمعیت هزینه کنند.

نماینده عالی دولت ادامه داد: از تمامی دانشگاه‌ها، مراکز علمی آموزشی و نهادهای مردمی درخواست دارم با تمام قوا به مسئله جوانی جمعیت در گیلان ورود کنند و دولت سیزدهم هم از هیچ کمکی به این نهادها دریغ نمی‌کند.

دکتر عباسی، افق ۱۰ ساله دولت سیزدهم در کشور را، افزایش آمار جوانی جمعیت دانست و گفت: داشتن یک جامعه جوان به پویایی و نشاط در کشور کمک می‌کند.

وی با تأکید بر شناسایی زوج‌های نابارور توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: شناسایی زوج‌های نابارور سبب می‌شود تا این افراد با تحت پوشش قرار گرفتن بیمه‌ای به درمان خود پرداخته و صاحب فرزند شوند و این امر درحال انجام است.

استاندار گیلان تصریح کرد: یکی از معضلات زوج‌های جوان و به خصوص مادران برای عدم فرزند آوری، بیکاری است ولی دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای به افزایش مشاغل خانگی در گیلان داشته و تسهیلات بسیار خوبی به این افراد تعلق گرفته است.

دکتر عباسی با ابراز خرسندی از ایجاد اشتغال متعهد شده در گیلان توسط دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: با تلاشی جهادی موفق شدیم ۱۱۸ درصد از اشتغال متعهد شده در گیلان را محقق کنیم که این مهم نقش تاثیرگذاری در افزایش آمار ازدواج و جوانی جمعیت در گیلان دارد.

وی همچنین با درخواست از صدا و سیما در خصوص ساخت برنامه‌های تخصصی و فرهنگی در خصوص خانواده و جمعیت گفت: صدا وسیما باید نقش خود را به خوبی اجرایی کند و با ساخت برنامه‌های متنوع و بهره مندی از کارشناسان به آشنایی معضلات پیری جمعیت در جامعه و اشتیاق جوانان به ازدواج بپردازد.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید