کد خبر:1666
پ
IMG_2133

تشریح پروژه های سازمان ساماندهی مشاغل شهری رشت

رشت – غدیر خبر – سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت با اجرای پروژه‌هایی در راستای تسهیل دسترسی و ارائه خدمات باکیفیت به مردم با قیمت ارزان‌تر ضمن ایجاد رضایتمندی منجر به ایجاد درآمد برای شهرداری شده تا در نهایت توسعه شهری را به همراه داشته باشد.

سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی بر اساس رسالت ساماندهی صنوف و مشاغل شهری، ایجاد و بهره برداری از میادین میوه و تره بار و بازار‌های ثابت و محله‌ای و عرضه بدون واسطه محصولات کشاورزی از تولید به مصرف ایجاد شده است.

این مجموعه مدیریت شهری سعی کرده تا برنامه‌ریزی مدون، بلندمدت و آینده‌ نگرانه و ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات و ارزیابی مستمر عملکرد به اولویت و هدف خود که همان جلب رضایت شهروندان است جامه عمل بپوشاند. 

«مرتضی عاطفی» مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت در گفت و گویی به تشریح عملکرد و اقدامات انجام شده طی ۱۰۰ روز حضورش در این سازمان پرداخت.

عاطفی با بیان اینکه بودجه سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی از طریق منابع پایدار محقق می‌شود گفت: بازارچه‌ها و املاکی که در اختیار سازمان بوده و به بخش خصوصی واگذار شده است، اصلی‌ترین منابع درآمدی تحقق بودجه این سازمان است.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت با بیان اینکه طی سالیان گذشته بودجه مصوب سازمان از طریق همین منابع محقق می‌شد افزود: سال قبل به دستور شهردار وقت بودجه سازمان سه برابر شد اما منابع درآمدی، ثابت مانده است در حالیکه ابتدا باید منابع و املاک جدید تعریف شود، سپس بودجه افزایش یابد.

وی ساماندهی قراردادهای موجود و رعایت تشریفات قانونی جهت واگذاری آنها را از اهم اولویت های سازمان ذکر کرد و بیان داشت: باید املاک شهرداری با رعایت تشریفات قانونی و از طریق مزایده واگذار شود تا ضمن احقاق حق شهرداری و افزایش درآمدها از هرگونه شائبه‌ای در چگونگی واگذاری‌ آنها جلوگیری به‌عمل آید.

به گفته عاطفی جهت تحقق بودجه سازمان و افزایش درآمدها نیازمند شناسایی ظرفیت‌های بالقوه، فضاها و امکاناتی هستیم که قابلیت فعالیت اقتصادی و درآمدزایی را داشته باشند.

ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم ازاصلی‌ترین وظایف سازمان است

وی با تاکید بر انجام فعالیت‌ها بر اساس شرح وظایف محوله گفت: از اصلی‌ترین وظایف سازمان، ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم است که در حال رایزنی جهت ایجاد شهرک صنوف در اراضی ۲۰۰ هکتاری متعلق به شرکت شهرک‌های صنعتی واقع در جنب راه آهن هستیم.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت با بیان اینکه این طرح بزرگترین پروژه سازمان در حوزه ساماندهی مشاغل بوده و اجرای آن نیازمند عزم استانی است عنوان داشت: این پروژه می‌تواند مدل الگویی برای کشور باشد که قابلیت ایجاد شهرک صنفی را داشته و ضمن تامین نیازهای مردم در حوزه‌های مختلف، تفرجگاهی برای خانواده‌ها باشد.

وی اجرای این طرح را منجر به رونق اقتصادی و گردشگری شهر دانست و عنوان داشت: توسعه و ساماندهی فضای شهری، کاهش ترافیک و آلودگی هوا و زیباسازی شهری از پیامدهای اجرای شهرک صنوف است که با مشارکت نهادهای مختلف و مساعدت ویژه استاندار اجرایی خواهد شد.

انعقاد تفاهم‌نامه احداث سایت جامع نمایشگاهی با مشارکت سازمان همیاری شهرداری

عاطفی به انعقاد تفاهم‌نامه احداث سایت جامع نمایشگاهی با مشارکت سازمان همیاری شهرداری رشت اشاره و اعلام کرد: در قالب این تفاهم نامه یک قطعه زمین پنج هکتاری در جاده جیرده برای ساخت سایت جامع نمایشگاهی اختصاص می‌یابد که قابلیت خدمات رسانی بهینه به بازارهای داخلی و همچنین خارجی را دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی و گلخانه‌ای شهر رشت از ایجاد بازارچه گل و گیاه به همراه مجتمع فرهنگی در رشت خبرداد و اظهارداشت: این ۲ طرح در حاشیه رودخانه گوهررود در خیابان منظریه با همکاری و تعامل خوب شرکت آب منطقه‌ای گیلان اجرا می‌شود که طی یکماه آینده روند جذب سرمایه‌ گذار آن آغاز شده تا در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری از آن باشیم.

ایجاد مرکزعرضه گل های زینتی و آپارتمانی باعث ترغیب تولیدکنندگان

عاطفی با ابراز تاسف از عدم وجود مرکزی برای عرضه گل و گیاه به ویژه گل‌های زینتی و آپارتمانی در شهر، ایجاد این مرکز را منجر به ترغیب تولیدکنندگان جهت عرضه این گیاهان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تمام این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود تصریح کرد: پیش بینی احداث مجتمع تجاری-اداری در خیابان سرگل و خیابان شهدا از دیگر پروژه‌هایی است که منجر به ارتقا ارزش افزوده و افزایش درآمد برای شهرداری می‌شود.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت با تاکید بر ساماندهی بازارچه‌ها، احداث هایپرمارکت در بازارچه میرزا کوچک با مشارکت بخش خصوصی را از طرح‌های پیش رو این سازمان عنوان کرد و افزود: بازارچه چمران که از بازارچه‌های موفق شهرداری و دارای رونق اقتصادی است نیز طی ماه‌های آینده ساماندهی شده و با زیباسازی نمای داخلی و بیرونی و احداث مجتمع نان، خدمات مطلوب‌تر و با کیفیت بهتر را به شهروندان ارائه می‌دهد.

وی اضافه کرد: همچنین بازارچه پلاسکو و بازارچه میوه و تره‌بار ظرف یک ماه آینده در بلوار دیلمان رشت به بهره‌برداری می‌رسد.

عاطفی راه‌اندازی بازارهفتگی خودرو تا سه ماه آینده را از دیگر طرح‌های سازمان با مشارکت بخش خصوصی در راستای خدمتگزاری به مردم و عدم مراجعه شهروندان به پایتخت جهت خرید و فروش خودرو اعلام کرد و افزود: بازار هفتگی خودرو یکی از نیازمندی‌های همشهریان است که می‌توانند بدون نیاز به واسطه برای خرید و فروش خودرو اقدام کنند.

وی با تاکید بر اقدامات مشارکتی و تعامل سازنده با اصناف جهت ساماندهی مشاغل، ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی را از ضرورت های شهر رشت دانست و با تاکید بر تدوین بانک اطلاعاتی جامع در این خصوص از طراحی نرم افزاری به منظور مدیریت مشاغل کارگری و سایر مشاغل صنفی خبر داد.

عاطفی با اشاره به شرایط بحرانی جامعه امروز ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم ارائه خدمات آنلاین به مردم جهت پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم حضور در اماکن عمومی از راه‌اندازی فروشگاه آنلاین با پیگیری سازمان خبر داد.

وی در ادامه با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه شهر رشت از ساماندهی گاری‌کباب‌ها در شهر خبرداد و گفت: ایجاد گاری‌های همسان غذای سیار در سطح شهر با رعایت ضوابط بهداشت فردی و صنفی توسط عرضه‌کنندگان غذا ضمن ایجاد جاذبه گردشگری منجر به رشد صنعت توریسم در شهر می‌شود.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت با اشاره به اقدامات این سازمان در راستای نظارت بر کیوسک‌های مطبوعاتی سطح شهر از مصوبه شورا جهت ساماندهی این نوع مشاغل و یکسان سازی نمای کیوسک‌ها مطابق با معماری بومی و شرایط اقلیمی خبرداد.

وی حمایت از مشاغل خانگی و تلاش برای ایجاد بازارچه مشاغل خانگی، ایجاد بازارچه صنایع دستی، ساماندهی فودکارها، بازارهای روز هفتگی، بازارچه‌های پیرسرا و سرای آهنی مطابق با برنامه‌های بازآفرینی شهری، پیگیری ایجاد خیابان غذا، انعقاد قرارداد جهت بهره‌برداری از دستگاه‌های کارتخوان را از دیگر پیگیری‌های انجام شده طی ۱۰۰ روز حضورش در سازمان مشاغل و زیباسازی شهری عنوان کرد.

عاطفی در پایان با تصریح اینکه بدون شک ارائه خدمات مطلوب‌تر و بهتر به مردم فهیم شهرمان خواسته تمامی مجموعه‌های خدمتگزار وابسته به خانواده بزرگ شهرداری است خاطرنشان ساخت: سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری رشت در راستای عمل به فرمان رهبر فرزانه در خدمتگزاری به مردم، در حد توان کوشیده است با فعالیت‌های بی‌وقفه و استفاده بهینه از امکانات موجود، بیشترین خدمات را به شهروندان ارائه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید