کد خبر:16169
پ
o_c220ec2c

تاکید مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در جمع خبرنگاران: مصرف بهینه، پایداری جریان گاز را تضمین می کند

گیلان.غدیر خبر؛ مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان خواستار مصرف بهینه در جهت پایداری جریان گاز از همه ی مصرف کنندگان گاز طبیعی گیلان شد

اختصاصی: به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غدیر خبر از گیلان،؛ مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۱ در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان؛ ضمن تاکید بر اینکه مدیریت مصرف در همه حوزه ها حائز اهمیت است، خاطر نشان کرد: مصرف گاز بخش خانگی نسبت به آذر ماه سال گذشته ۹درصد افزایش داشته است.

عیسی جمال نیکویی به اتلاف انرژی در بسیاری از ساختمان های استان به دلیل عدم توجه مدیریت بهینه انرژی در ساخت و سازها اشاره کرد و افزود: قیمت پایین انرژی در کنار قیمت بالای مصالح موجب شد که به سمت اصلاح الگوی احداث ساختمان حرکت نکنیم.

وی از روند صعودی مصرف گاز در روزهای اخیر خبر داد و افزود: دمای هوا در دی ماه سردتر می‌شود و ناچاریم محدودیت مصرف گاز را در بخش‌های پرمصرف اعمال کنیم.

جمال نیکویی از تشکیل کارگروهی با ریاست استانداری سخن گفت و یادآور شد: دبیری این کارگروه بر عهده شرکت گاز بوده که هدف ما مدیریت مصرف گاز در استان است.

وی ضمن تاکید بر مصرف بهینه گاز طبیعی و استفاده از لباس مناسب در خانه‌ها، از مشترکین و مصرف کنندگان تقاضا کرد که دمای آسایش (۱۸-۲۱ درجه) را رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان تصریح کرد: با کاهش حتی یک درجه از دمای هوای خانه، تمام صنعتگران گیلانی می‌توانند از نعمت گاز برخوردار شوند و به فعالیت خود در شرایط فعلی ادامه دهند.

نیکویی با اشاره به جلوگیری از هدر رفت گرما به دلیل فرسودگی موتورخانه ها، افزود: همه مشترکین خانگی و تجاری می توانند با وارد کردن شماره اشتراک موتورخانه های معیوب به سایت شرکت گاز گیلان و پایش شماره اشتراک توسط کارشناسان بهینه سازی، نسبت به رفع عیوب موتورخانه ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هر مشترکی نسبت به سال گذشته یک درصد کاهش مصرف گاز داشته باشد، شامل سه درصد تخفیف گاز خواهد شد،یادآور شد: ۶۴ درصد مشترکین خانگی، ۳۵ درصد گاز را مصرف می‌کنند و مابقی مصرف گاز متعلق به سایر مشترکین یعنی پرمصرف‌ها است.

گفتنی است: مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ضمن قدردانی از زحمات رسانه ها در کمک به مصرف بهینه انرژی؛ از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان خواست تا با انعکاس گسترده اخبار مرتبط با گاز، درجهت نهادینه سازی فرهنگ مصرف در جامعه و پایداری جریان گاز و مدیریت مصرف انرژی مثل همیشه، یاری رسان این شرکت و جامعه باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید