کد خبر:15604
پ
IMG_20220711_122925_944

به همت شهرداری و شورای شهر املش برگزار می شود: بزرگداشت زنده یاد محمد ولی مظفری کُجیدی

گیلان.غدیر خبر: محمدولی مظفری کجیدی (متولد ۱۳۱۷ در روستای کجید از توابع دهستان سمام اشکورات در استان گیلان درگذشته ۵ تیر ۱۳۶۲ در سیاهکل) متخلص به دامونی، شاعر و پژوهشگر فرهنگ عامه گیلان ….

اختصاصی/ پایگاه خبری تحلیلی غدیر خبر، گزارش می دهد؛
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر املش از برگزاری مراسم بزرگداشت زنده یاد محمد ولی مظفری کُجیدی، شاعر و پژوهشگر خبر داد.

این مراسم به همت اداره ارشاد، انجمن آثار و مفاخرفرهنگی، آموزش و پرورش، شهرداری و شورای اسلامی شهر املش و همچنین موسسه فرهنگی هنری قدم مهر در روز جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸ عصر
واقع در سالن اجتماعات کانون معصومیه املش برگزار می شود.

گفتنی است: محمدولی مظفری کجیدی (متولد ۱۳۱۷ در روستای کجید از توابع دهستان سمام اشکورات در استان گیلان درگذشته ۵ تیر ۱۳۶۲ در سیاهکل) مشهور به مم ولی و متخلص به دامونی، شاعر و پژوهشگر فرهنگ عامه گیلان است. شعرهای مظفری به زبان گیلکی با گویش بیه پیشی است، تسلط او به زبان گیلکی باعث شده که دامنه استفاده از لغات گیلکی در اشعارش بسیار وسیع باشد.
لازم به ذکر است: مظفری در سال ۱۳۳۸ اولین شعرهایش را سرود. موسیقی و ترانه‌های خوانده شده در سریال پس از باران از کارهای زنده یاد مظفری است که توسط زنده یاد فریدون پوررضا، خواننده فولکلور گیلانی خوانده شد.

منبع
روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری املش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید