کد خبر:16035
پ
IMG_20221109_113805_451

انتخاب مشاورین دانش آموزی در شورای شهر رشت

گیلان.غدیر خبر: همزمان با روز دانش آموز ، مشاورین دانش آموزی حوزه ریاست و کمیسیون های تخصصی شورای شهر رشت انتخاب شدند..

اختصاصی: پایگاه خبری _تحلیلی غدیر خبر از رشت گزارش می دهد؛ رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پنجاه و نهمین جلسه علنی شورا که در ساختمان جلسات شورای رشت برگزار شدِ، ضمن قدردانی از حضور خبرنگاران در جلسات شورای رشت، گفت: رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و شورا هستند و بابت زحمات آنان تشکر می کنم .

محمد حسین واثق کارگرنیا ضمن اشاره به حماسه سیزدهم آبان و روز دانش آموز، خاطرنشان کرد: مردم ولایتمدار ایران اسلامی در راستای پاسداشت حماسه بزرگ سیزدهم آبان همه ساله با برگزاری راهپیمایی باشکوه، یاد و خاطره حماسه سیزدهم آبان که تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) را گرامی می دارند و سیزدهم آبان سال جاری در کنار گرامیداشت حماسه رقم خورده در سال ۵۸، تجدید بیعت مجددی با آرمان های امام راحل و نائب بر حق ایشان رهبر معظم انقلاب و شهدای گرانقدر است.

وی ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم رشت و گیلان همچون دیگر شهرهای کشور در راهپیمایی سیزدهم آبان، یادآور شد: مردمان سردار بزرگ استکبار ستیز، شهید میرزا کوچک جنگلی هم صدا با دیگر ملت بزرگ ایران در این راهپیمایی اعلام کردند که اجازه دخالت و تعرض را به بیگانگان نخواهند داد و در دفاع از آرمان های انقلاب و ولایت همواره آماده هستند.

کارگرنیا با تاکید به اینکه مشارکت دادن نسل نوجوان و جوان در مباحث این چنینی موجب افزایش انگیزه در آنان می شود، افزود : نقش نسل جوان و نوجوان در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران هشت سال جنگ تحمیلی و پس از آن در دوران سازندگی نیز بسیار مهم و تاثیر گذار بود و یقینا با بها دادن بیشتر به این آینده سازان ایران اسلامی و مشارکت دادن بیشتر آنها در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها و اجرا ، آینده ای بهتر و قوی تر برای ایران اسلامی ترسیم می شود.

در ادامه این نشست؛ حمید رضا منتظری مدیر دبیرستان استعدادهای درخشان میرزا کوچک ناحیه ۲ رشت نیز ضمن تشکر از رئیس شورا و دیگر اعضای شورای رشت، تصریح کرد: یقینا در آینده جایگاه شورا و دیگر جایگاه ها در اختیار همین آینده سازان ایران اسلامی است. به همین دلیل مهم باید بسترهای لازم به منظور حضور بیشتر آینده سازان ایران اسلامی در جایگاه های مختلف به منظور مهیا شدن برای پذیرش مسئوولیت ها در آینده فراهم شود و این اقدام رئیس و اعضای شورای شهر رشت بسیار عالی و موجب دلگرمی این نسل از جامعه است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در بخش دیگر از سخنانش، با اشاره به اینکه به مناسبت روز دانش آموز تعدادی از دانش آموزان تیزهوش به عنوان مشاورین دانش آموزی شورا انتخاب شدند، اظهار داشت: یقینا دانش آموزان آینده سازان ایران اسلامی هستند و باید برای پذیرش مسئوولیت در آینده آماده شوند و معتقدم چنین اقداماتی می تواند روحیه مسئوولیت پذیری و خدمت در این آینده سازان ایران اسلامی را افزایش دهد و یقینا این دانش آموزان نسبت به خواسته ها ی هم سن و سالان خود در حوزه مدیریت شهری نیز بیشتر مطلع هستند .

دغدغه های ثبت شده شهروندان در سامانه ۱۳۷ شهرداری بررسی شود

هادی رمضانی با اعلام این خبر که سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت به منظور شنیدن و رفع دغدغه های مردم راه اندازی شد، افزود: وقتی اعضای شورا به منظور پاسخگویی به مشکلات مردم در سامانه ۱۳۷ حضور پیدا می کنند، انتظار می رود پس از آن مشکل در میان گذاشته شده توسط مردم با اعضای شورا سریعا برطرف شود، اما متاسفانه این مهم مورد توجه قرار نگرفته و شهرداری باید به رفع دغدغه های ثبت شده شهروندان در این سامانه اهتمام بیشتری داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با انتقاد از انجام برخی از حفاری ها در رشت یادآور شد: بابت امتیازاتی همچون گاز و آب و … در بسیاری از محلات رشت کنده کاری هایی انجام می شود اما پس از آن، کنده کاری ها بدون ترمیم به حال خود رها شده و این بی توجهی به وظایف موجب بروز نارضایتی ها می شود.

وی با تاکید به اینکه شهرداران مناطق و مسئوولین نواحی شهرداری رشت باید بطور مرتب از سطح شهر بازدید میدانی نموده و از وضعیت اجرای پروژه ها مطلع شوند، که در این راستا اگر یکی از دانش آموزان و شهروندان در طی این مسیر، داخل چاله های ایجاد شده بیافتند و حادثه ای برایشان رقم بخورد، چه کسی می تواند پاسخگو باشد ؟؟؟

همچنین در این جلسه؛ رئیس شورای شهر رشت با انتقاد از عدم حضور برخی از اعضای شورا در کمیسیون های تخصصی شورای رشت تاکید کرد: بر اساس قانون چنانچه هر عضو شورا در ۶ جلسه متوالی و ۱۲ جلسه متناوب غیبت داشته باشد، سلب عضویت می شود و متاسفانه در برخی مواقع شاهد عدم حضور اعضای کمیسیون ها در جلسات کمیسیون مربوطه هستیم و این مورد پذیرش نیست و انتظار دارم روسای کمیسیون های تخصصی غیبت اعضا را گزارش کنند.

گفتنی است: در این جلسه هفت دانش آموز از دبیرستان استعدادهای درخشان میرزا کوچک ناحیه ۲ رشت به عنوان مشاورین دانش آموزی حوزه ریاست و کمیسیون های تخصصی شورای رشت انتخاب شدند .

منبع
اختصاصی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید