کد خبر:19215
پ
ghrahhh

جابه جایی بیش از ۳ میلیون مسافر در گیلان

رشت.غدیر خبر؛ مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از جابه جایی بیش از سه میلیون مسافر طی ۱۱ ماهه سال‌ جاری در استان خبر دا و افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد هشت درصدی برخوردار بوده است

 

به گزارش پایگاه خبری غدیر خبر؛ غلامعلی نیک فهم با اشاره به اینکه در ۱۱ ماهه سال جاری تعداد سه میلیون و ۴۲۳ هزار و ۲۵۰ مسافر در سطح استان جا به جا شده‌اند، تصریح کرد: این تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد هشت درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در بازه زمانی یاد شده، تعداد ۶۳۶ هزار و ۵۲۷ سفر در استان صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش سه درصدی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در تشریح سفرهای انجام شده، یادآور شد: ۶۴ درصد سفرها برون استانی و ۳۶ درصد آنها درون استانی بودند، همچنین ۸۵ درصد با سواری، ۱۳ درصد با مینی‌بوس و دو درصد نیز با اتوبوس انجام شده است.

نیک فهم با اشاره به وجود ۱۴۱ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافر در سطح استان خاطرنشان کرد: تعداد ۲۹۷۹ راننده نیز در گیلان در امر جابه‌جایی مسافر فعالیت دارند. در ۱۰ پایانه‌ عمومی مسافربری در استان گیلان، ۱۱۸ اتوبوس، ۶۹۶ مینی‌بوس و ۲۰۴۰ سواری فعال هستند.

منبع
روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید