کد خبر:4503
پ
photo797039576(1)
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت:

منافع گیلان در حوزه زمین شناسی احیا می شود

رشت- غدیر خبر – به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان علیرضا شهیدی، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سفر به گیلان طی دیدار و نشست با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان کرد: گیلان ظرفیت های عظیمی در حوزه معادن غیر فلزی دارد که دقیقاً شناسایی و مطالعه نشده است.

به گزارش غدیر خبر/ علیرضا شهیدی، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سفر به گیلان طی دیدار و نشست با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان کرد: گیلان ظرفیت های عظیمی در حوزه معادن غیر فلزی دارد که دقیقاً شناسایی و مطالعه نشده است.

دکتر علیرضا شهیدی با تاکید بر احیای منافع گیلان در حوزه زمین شناسی اظهار داشت: شناسایی و کشف پتانسیل های مناسب گیلان با مطالعات دقیق در حوزه خشکی و دریایی بسیار اهمیت دارد و مطالعات آلاینده های ژئو شیمی دریایی در گیلان آغاز شده که مستقیماً با سلامت مردم در ارتباط است.

وی ضمن قدردانی از حمایت های رئیس سازمان صمت گیلان و مهیا نمودن امکانات و تاسیسات لازم برای اداره کل زمین شناسی گیلان در شهرستان انزلی تصریح کرد: در گذشته برخی اهداف ترسیم شده مطالعات زمین شناختی در گیلان محقق نشده است لیکن در تلاشیم با برنامه‌ریزی مطلوب نقاط ضعف پوشش داده شود و به نتایج مناسبی دست یابیم.

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی افزود: بر اساس ارزیابی شورای راهبردی وزارت صمت در زمینه شاخص های تخصصی و عمومی مقام اول را در وزارت کسب نموده ایم و متکی به سرمایه انسانی متخصص و کارآمد هستیم که امیدواریم با رویکردی جدید، شاهد تحولات مثبتی در این حوزه باشیم.

در ادامه این نشست فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صمت گیلان از فقر مطالعات تخصصی و دقیق ظرفیت‌های معدنی در گیلان سخن گفت و عنوان کرد: منابع عظیمی در استان گیلان در بخش معادن و زمین شناسی نهفته است که نیازمند مطالعات زیربنایی و اکتشافی در جهت شناسایی و بهره‌مندی از معادن غنی با رعایت استانداردهای معدنی می باشد.

رئیس سازمان صمت استان گیلان بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت های مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی در گیلان را خواستار شد و گفت: سازمان زمین شناسی به عنوان یک نهاد تخصصی و بازوی توانمند وزارت صمت در حوزه معادن و مطالعات معدنی است و گیلان برای بهره مندی از این ظرفیت اثربخش، استحقاق دارد تا بتواند در توسعه اقتصادی استان به معادن جدید اتکاء نماید.

دکتر دلق پوش با بیان اینکه اهمیت و جایگاه معادن در اقتصاد کشور کمتر از نفت نیست گفت: با برنامه ریزی مدون و تخصصی و همبستگی کاری می توانیم این ظرفیت را به ثروت اثرگذار در اقتصاد و توسعه اشتغال تبدیل نماییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی به عنوان خانواده وزارت صمت برای ما بوده و همواره حامی این سازمان و مرکز آن در گیلان هستیم تا بتوانیم با هم افزایی بیشتر تعهدات ۴۰ درصدی اشتغال و ۶۰ درصدی اقتصاد را در سطح استان به شکل بهینه و مناسب پوشش دهیم.

منبع
روابط عمومی سازمان صمت گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید