کد خبر:20260
پ
IMG_20240628_202305_463

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور در استان گیلان: یگان حفاظت میراث‌فرهنگی گیلان کارنامه موفقی داشته است

غدیر خبر؛ فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور گفت: یگان حفاظت میراث‌فرهنگی گیلان  در طی سال های اخیرکارنامه ارزنده‌ای داشته است که این نتیجه تلاش و زحمات زیاد فرماندهی، نیروهای یگان و همراهی و همکاری مدیرکل و مدیران اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوده است

به گزارش پایگاه خبری غدیر خبر؛ سردار حسن مهری ۶ تیرماه ۱۴۰۳در سفر به استان گیلان به منظور بازدید از پایگاه‌های حفاظتی و بررسی تجهیزات حفاظتی و دفاعی نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی  وارد این استان شد.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با مدیرکل، فرماندهی یگان حفاظت و برخی از معاونین ومدیران میراث فرهنگی استان گیلان ضمن قدردانی از زحمات  پرسنل یگان حفاظت استان گیلان اظهار کرد: در حوزه میراث‌فرهنگی، همواره مورد هجوم و با تمام قوا سعی در حفاظت از میراث فرهنگی کشورمان هستیم .

در این نشست فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی کشور با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضورش در استان گیلان گفت: بی‌تردید استان گیلان با بیش ۵۲۰۰ هزار اثر تاریخی شناسایسی شده و ۱۲۷۰ اثر ثبتی از امتیاز ویژه ای به‌منظور توسعه برمبنای میراث‌فرهنگی، گردشگری و همچنین صنایع‌دستی برخوردار است.

اوتصریح کرد: توجه ویژه اداره‌کل به نیازهای همکاران یگان و همگرایی سایر بخش‌ها با یگان برای حفاظت از میراث‌فرهنگی می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای کمی و کیفی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی باشد.

سردار مهری ادامه داد: مشکلات در همه استان‌ها مشابه هست و به غیر از چند استان در همه کشور مشکل توزیع نیرو داریم. کمبود خودرو هم یکی دیگر از مشکلات عمده یگان حفاظت در سطح کشور است.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور با بیان اینکه در همه جای کشور علاقه‌مندان به آثار تاریخی وجود دارند و این آثار تاریخ غنی کشور را نشان می‌دهد، تصریح کرد: تلفن‌گویای «۰۹۶۶۲» آماده دریافت گزارش اطلاعات و اخبار مردمی از رخدادها، جرائم و تخلفات علیه میراث‌فرهنگی و گنجینه‌های تاریخی کشور در شبانه روز می‎باشد.

همچنین در این نشست ولی جهانی مدیرکل  استان گیلان اظهار کرد: تقویت زیرساخت‌های حفاطتی و صیانت از آثار تاریخی از مهمترین اهداف ما برای حفظ و نگهداری این داشته‌های گران‌بها به نسل‌های آینده است.

او افزود: با توجه به وسعت استان گیلان و تعدد آثار تاریخی شناخته شده در استان با کمبود نیروی یگان حفاظت مواجه هستیم که نیازمند نگاه ویژه در سطح کلان است.

جهانی تاکید کرد: میراث‌فرهنگی یکی از حجیم‌ترین و سخت‌ترین کارها و با کمترین مزایا را در سطح کشور دارد که نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

در این نشست فرمانده یگان حفاظت استان نیز با ارائه گزارشی، عملکرد یک ساله یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان گیلان را تشریح کرد.

در سفر دو روزه فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از موزه میراث روستائی استان گیلان، موزه رشت و همچنین شهرک تاریخی ماسوله مورد بازدید قرار گرفت.

منبع
روابط عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید