کد خبر:20234
پ
IMG_20240624_083929_810

نجات ۲۰ هموطن توسط منجیان غریق در گیلان

غدیر خبر؛ رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان گیلان گفت: ۲۰ هموطن طی کمتر از یکماه توسط منجیان غریق در آبهای استان از غرق شدگی نجات یافتند

خبرنگار مریم معبدی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری غدیر خبر؛ هاشم اسماعیلی طی گفتگویی گفت: فصل شنا از دهه دوم خرداد ماه آغاز شده و هموطنان اعم از مسافران و همچنین ساکنان بومی از دریا استفاده می‌کنند.

وی افزود: در این راستا نیز تاکنون ۲۰ هموطن شامل ۱۳ مرد و هفت زن از استانهای گیلان، هرمزگان و اردبیل توسط منجیان غریق از خطر غرق‌شدگی نجات یافتند و بر این اساس مانع از بروز اتفاقات تلخ شدند.

وی با بیان اینکه افزایش دما در هفته گذشته، منجر به بهره مندی بیشتر هموطنان از دریا برای شنا شده است، تصریح کرد: بیشترین نجات یافتگان توسط منجیان غریق،در روز ۲۸ خرداد ماه با نجات جان پنج هموطن رقم خورد.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی گیلان خاطر نشان داشت: استفاده از دریا در طرح‌های سالم سازی شنا تا هفته نخست مهر ماه سال‌جاری ادامه خواهد یافت؛ منجیان غریق در مناطق خطرآفرین در سواحل استان به مرور در قالب این طرح ها حضور می یابند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه سال گذشته ۳۰۰ نقطه خطرآفرین در سواحل استان شناسایی شده بود با هماهنگی فرمانداری‌ها، هلال‌احمر و سایر مسئولان ذیربط این نقاط به روز رسانی شد و هم اینک این رقم به ۳۴۰ نقطه خطرآفرین رسیده است.

اسماعیلی افزود: در این راستا ۲ منجی غریق در هر نقطه خطرآفرین تعیین شده که در طول ۳۰۲ کیلومتر از سواحل استان مستقر می شوند و امیدواریم امسال شاهد غرق شدن هیچ یک از هموطنان نباشیم.

وی اظهار کرد: سال گذشته اتفاق بسیار بزرگی در خصوص کاهش تعداد غرق شدگان افتاده بود که با کاهش ۷۵ درصدی آمار غرق شدگان، تعداد فوتی ها به ۱۰ نفر رسید که البته هدف ما این است که این آمار برای سال جاری باز هم کاهش یابد.

اسماعیلی به طرح‌های سالم‌سازی دریا نیز اشاره و بیان کرد: سال گذشته ۲۲ طرح سالم‌سازی در سواحل گیلان فعال بود که پیش‌بینی می‌شود این تعداد در سال جاری افزایش یابد؛ بنا به درخواست مدیران هر طرح، یک یا چند منجی غریق در این طرح های سالم سازی دریا حضور خواهند یافت.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی گیلان اظهار امیدواری کرد: هموطنانی که به گیلان سفر می‌کنند تا از نعمت دریا بهره مند شوند، در طرح های سالم‌سازی شنا کنند؛ همچنین انتظار داریم که ساکنان بومی نیز به توصیه‌های منجیان غریق توجه کنند تا شاهد حادثه ناگواری نباشیم.

منبع
اختصاصی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید