کد خبر:17884
پ
IMG_20231021_025310_080

بیانیه مشترک کمیته و فدراسیون صلیب سرخ و هلال‌احمر در محکومیت حمله به امدادگران و غیرنظامیان

پایگاه خبری غدیر خبر؛ به دنبال پیگیری‌ها و مکاتبات رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با سران نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر؛ کمیته بین المللی صلیب سرخ و فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر در بیانیه‌ای مشترک، حمله به امدادگران و غیرنظامیان را محکوم کرده و خواستار تسریع امدادرسانی و ارائه خدمات بشردوستانه در غزه شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غدیر خبر؛ متن بیانیه مشترک فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر و کمیته بین المللی صلیب سرخ به دنبال تشدید خصومت‌ها در غزه به شرح زیر است:

نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از دیدن وقایع ناگوار انسانی که در هفته گذشته در سرزمین‌هاى اشغالى قدس رخ داده است وحشت زده است. غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان سالمندان مجروحان و بیماران در حال حاضر بیشترین هزینه را می‌پردازند.

هیچ چیز نمی‌تواند تلفات هولناک غیر نظامیان در آخر هفته گذشته در منطقه را توجیه کند. قلبمـان بـا افرادی است که اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند یا مشتاقانه منتظر اخباری در مورد عزیزان مفقود شده خود هستند که می‌بایست بدون تاخیر اخبار مرتبط را دریافت نمایند اما چنین تراژدی به نوبه خود نمی‌تواند تخریب بی حد و حصر غزه را توجیه کند ما از درخواست اسرائیل مبنی بر خروج نیروهای داوطلبمان از غزه به شدت نگران هستیم داوطلبان ما از خروج اجباری خودداری کرده و کسانی را که بیشتر به آنها نیاز دارند را رها نمی‌کنند نیروهای ما باید حمایت شوند تا بتوانند از دیگران حفاظت کنند.

آلام بشری در همه جا در حال وقوع و همیشه مخرب و ویرانگر است. مهم نیست کجا یا برای چه کسی اتفاق میفتد. زندگی غیرنظامیان باید از تمامی جهات مورد حمایت قرار گیرد.

در حقوق بین الملل بشردوستانه قانون منازعات مسلحانه برای درد و رنج، سلسله مراتبی وجود ندارد. این قوانین برای کمک به حفظ بشریت در تاریک‌ترین لحظات به وجود آمده است و امروز این قوانین به شدت نیاز به پیگیری دارند این قوانین وجود دارند و باید راهنمای ما باشند تا اطمینان حاصل کنیم که انسانیت را در اولویت قرار می‌دهیم.

فقط همین هفته ما همکارانی را در جمعیت هلال احمر از دست دادیم که در حین انجام وظایف بشردوستانه جان خود را از دست دادند این یک یادآوری غم انگیز از خطراتی است که ارائه دهندگان خدمات بشردوستانه و پزشکی با آن روبرو هستند و ما عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده‌ها، دوستان و همکاران آنها ابراز می‌نماییم. ما درخواست خود را تکرار می‌کنیم که باید از ارائه دهندگان خدمات بشردوستانه حمایت شود.

نهضت متعهد است که به ارائه خدمات حمایتی و امدادی نجات جان افرادی که از وحشت خشونت‌های فعلی رنج می‌برند، ادامه خواهد داد. برای انجام این کار تیم‌های ما باید بتوانند بدون خطر فعالیت کنند. باید بـه سازمان‌های بشردوستانه اجازه داده شود تا فعالیت‌های بشردوستانه خود را برای تسکین آلام بشری انجام دهند.

نیازها رو به افزایش است و در صورت تداوم خصومت‌ها افزایش خواهند یافت ما از طرفین مخاصمه خواستاریم که خویشتن دار باشند به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه پایبند باشند و از غیر نظامیان حمایت کنند؛ اصلی که باید هسته اصلی همه کارهای ما باشد.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر
کلیدواژه : جمعیت هلال احمر،
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید