کد خبر:16198
پ
o_72297629

براساس مصوبه قرارگاه مدیریت جهادی گاز استان و دستور استاندار گیلان؛ تعدادی از CNGها و واحدهای تولیدی از فردا راه اندازی می شوند

گیلان. غدیر خبر؛ استاندار گیلان با قدردانی از همراهی مردم در مدیریت مصرف انرژی گاز و برق، خواستار تداوم این همکاری در صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی شد و گفت: به منظور راه اندازی تعدادی از سی ان جی ها و واحدهای تولیدی که مورد تقاضای مردم بوده است، پنج شنبه جاری۲۹ دی ماه ۱۴۰۱ تمامی ادارات، نهادها، سازمان‌ها و بانک‌های استان، تعطیل خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غدیر خبر؛ بر اساس مصوبه ششمین جلسه قرارگاه مدیریت جهادی گاز و برق استان به ریاست استاندار گیلان، روز ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱ تمامی ادارات، نهادها، سازمان‌ها و بانک‌های استان، تعطیل است.

اسدالله عباسی در جلسه قرارگاه جهادی مدیریت گاز و برق گیلان با اشاره به تعطیلی روز پنج شنبه جاری گفت: با توجه به همراهی مردم استان در مدیریت مصرف انرژی و در تداوم این همکاری در صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی و به منظور راه اندازی تعدادی از سی ان جی ها و واحدهای تولیدی که مورد تقاضای مردم بوده است، پنج شنبه جاری تعطیل خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلی راه حل نهایی برای کمک به مدیریت مصرف انرژی نیست، اظهار کرد: همانگونه که رئیس محترم جمهوری بیان کردند تعطیلی ها باعث به سختی افتادن مردم میشود اما در این شرایط تعطیلی را پذیرفتیم تا مردم به زحمت نیافتند.

*تعدادی از جایگاه های سی.ان.جی به منظور رفاه حال مردم بازگشایی می شوند

استاندار گیلان با بیان اینکه از فردا تعدادی از جایگاه های سی.ان. جی به منظور رفاه حال مردم بازگشایی می شوند، گفت: پنج شنبه را تعطیل اعلام کردیم تا در ۲ روز پنجشنبه و جمعه صرفه جویی بیشتری صورت گیرد و از شنبه ساعت کاری ادارات و تمامی فعالیت های مراکز آموزشی شامل مدارس و دانشگاه ها به روال عادی خود برمی گردد.

*ساعت کاری ادارات و تمامی فعالیت های مراکز آموزشی از شنبه هفته آتی به روال عادی خود برمی گردد

وی ضمن قدردانی از همکاری مردم در صرفه جویی مصرف گاز و برق افزود: توانستیم از طریق قرارگاه جهادی، مدیریت هوشمندانه‌ای داشته باشیم تا خانواده‌ها دچار مشکل نشوند.

*تعدادی از خطوط واحدهای تولیدی راه اندازی می شوند

وی عنوان کرد: با توجه به صرفه جویی صورت گرفته، از فردا تعدادی از خطوط واحدهای تولیدی نیز راه اندازی می شوند.

دکتر عباسی تصریح کرد :در خصوص صنایع باید طوری برنامه ریزی شود که چرخ واحدها بچرخد و استان از تولید باز نماند.

استاندار گیلان با اشاره به کمک های انسان دوستانه مردم گیلان، افزود: خوشبختانه، صرفه جویی در استان گیلان منجر شد که استان های همجوار نیز در خصوص گاز، کمتر دچار مشکل شوند.

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای استان و همچنین شعب بانک های عامل موظفند نسبت به خاموش نمودن تمامی سیستم های گرمایشی و موتورخانه ها، یک ساعت قبل از خروج کارمندان از پایان وقت اداری چهارشنبه ۲۸ دی ماه تا اول وقت اداری شنبه اول بهمن ماه اقدام کنند.

*ساعت۲۰؛ پایان فعالیت اصناف در گیلان

رئیس قرارگاه مدیریت جهادی گاز و برق گیلان، ساعت۲۰ را زمان پایان فعالیت اصناف در استان عنوان و خواستار جدیت دستگاه های نظارتی و همکاری اصناف در اجرای این مصوبه شد و گفت: براساس این مصوبه رستوران ها، اغذیه فروشی ها، مراکز تهیه و توزیع غذا می توانند تا ساعت ۲۳ فعالیت کنند.

*تاکید بر نهادینه ساختن فرهنگ مصرف بهینه انرژی

استاندار گیلان ضمن تاکید بر نهادینه ساختن فرهنگ مصرف بهینه انرژی بیان کرد: مصرف برق وگاز باید همزمان و با برنامه ریزی مدیریت شود و صرفه جویی هوشمندانه تا هر زمان لازم باشد انجام می شود.

وی اظهار داشت: گیلان در مدیریت انرژی های برق و آب موفق عمل کرده و امیدواریم‌ زمستان را با مدیریت صحیح و مصرف بهینه گاز به پایان برسانیم.

عباسی با بیان اینکه هرگونه امتحانات دانشگاه ها در زمان مقرر برگزار می گردد، گفت: برای یکایک داوطلبان عزیز کنکور سراسری آرزو توفیق و موفقیت دارم.

به منظور پایش عملکرد دستگاه ها و نهادها به مفاد این اطلاعیه، تیم های بازرسی قرارگاه جهادی شرکت گاز تشکیل و تخلفات احتمالی گزارش می شود.

چند پیام ایمنی شرکت گاز :

هرگز برای آزمایش نشت گاز از شعله استفاده نکنید . استفاده از کف مواد شوینده روش مناسب تشخیص نشت گاز است . قبل از انجام هر گونه حفاری در محدوده مناطق گازرسانی شده هماهنگی با شرکت گاز ضروری است . سرویس دوره ای تجهیزات گرمایشی شامل رسوب و دوده زدایی مخازن ، لوله ها و کوره موجب صرفه جویی قابل توجه در مصرف گاز طبیعی می شود . یکی از راههای صرفه جویی این است که دمای آبگرمکن و شوفاژ را بین ۵۰-۶۰ درجه ی سانتیگراد قرار دهید . هموطن گرامی ، درصورت احساس مسمومیت با گاز مونوکسید کربن سریعاً وسیله گازسوز را خاموش نموده و پنجره ها را گشوده و در معرض هوای تازه قرار بگیرد . بخاری مانند هر وسیله گازسوز دیگری به اکسیژن نیاز دارد . بنابراین از مسدود کردن تمامی درزها و منافذ اکیداً خودداری کنید . نصب و استفاده از خاموش کننده های استاندارد در آشپزخانه از عوارض ناشی از آتش سوزی ها جلوگیری می کند . بهنیه مصرف کردن گاز ، بهینه مصرف کردن درآمد خانواده است . هر وسیله گازسوز باید دارای یک دودکش و مجهز به کلاهک استاندارد به شکل H باشد. هموطن گرامی سرد بودن دودکش فلزی یا آبگرمکن نشانه وجود خطر و مسدود بودن مسیر دودکش است. به هیچ عنوان نباید دودکش آبگرمکن و هود آشپزخانه از یک لوله یا کانال مشترک عبور داده شوند . برای وصل کردن شیلنگ گاز به وسیله گازسوز و لوله کشی گاز حتماً باید از بست های فلزی استفاده کنید . استفاده از لوله های آکاردئونی آلومینیومی به علت جفت نشدن با وسایل گازسوز و محل دودکش خطرناک است . هر چراغ روشنایی گازی بایستی دارای یک شیر قطع کننده مجزا باشد از اتصال آن به شیرهای اجاق گاز ، بخاری و یا آبگرمکن جداً خودداری نمایید درصورتیکه احساس کردید سوخت بخاری ناقص بوده و یا باشعله آبی نمی سوزد به آن بی‌تفاوت نمانید، ممکن است این نقص ناشی از نرسیدن هوای کافی به بخاری باشد. در هنگام قطع گاز از شبکه شهر و در مرحله نخست فوراً شیر اصلی گاز را بسته و سپس شیرهای مصرفی خانگی کلیه واحدها درساختمان را ببندید از وارد آوردن ضربه بوسیله دیگ و سایر ظروف سنگین بر روی اجاق گاز جداً خودداری کنید زیرا این عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز می شود. هر وسیله گازسوز بایستی دارای دودکش مناسب و بدون اشکال جهت تخلیه گازهای حاصل از احتراق به فضای آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسایی و رعایت ننمودن استانداردها در این مورد موجب حادثه خواهد گردید برای وصل کردن بخاری به لوله‌کشی گاز هرگز از شیلنگ‌های آب و یا لوله های غیراستاندارد استفاده نکنید. استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسیله گرمایشی ممنوع است * نصب بخاری دیواری در اتاق خواب مجاز نیست * نصب شومینه بدون ترموکوپل ممنوع است * نصب شومینه در اتاق خواب مجاز نیست نشانه های اولیه گاز گرفتگی عبارتند از : خواب آلودگی ، ضعف ، گرفتگی بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سینه * گاز منو اکسید کربن کاملاً بی رنگ و بی بو است . تنفس گاز منواکسید کربن باعث گاز گرفتگی ، مسمومیت و مرگ می شود.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی گاز گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید