کد خبر:16089
پ
۵۴۰_۱۱۸۶۵

اجرای طرح فاضلاب سیاهکل به ارزش ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نیازمند همدلی و حرکت جهادی است

گیلان – غدیر خبر: در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به منظور واگذاری کارهای باقیمانده طرح فاضلاب شهرهای آستانه اشرفیه، لاهیجان، سیاهکل، رودسر و فومن در استانداری گیلان، نشستی با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و نماینده مردم شریف شهرستان لاهیجان و سیاهکل در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش غدیر خبر/ در ابتدا مازیار علی پور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان ضمن تشریح وضعیت خدمات آب و فاضلاب در شهرستان سیاهکل اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) مقرر شد طی دو ماه آینده تجهیز کارگاه انجام و عملیات اجرایی آغاز گردد.

وی با اشاره به اینکه طرح فاضلاب سیاهکل تا کنون ۳۰% پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: احداث مدول اول تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۳ هزار و ۹۰۰ مترمکعب در شبانه روز، احداث ۳ واحد ایستگاه پمپاژ و ۳۹ کیلومتر خطوط اصلی و فرعی در این طرح اجرا که پس از آن ۵ هزار و ۷۶۰ فقره انشعاب فاضلاب نصب خواهد شد .

مدیرعامل آبفای گیلان همچنین در خصوص پروژه های مربوط به جهاد آبرسانی در این شهرستان اظهار داشت: در فاز ۲ این طرح، تمامی روستاهای دارای تنش آبی دیده شده و در تلاش هستیم با افزایش اعتبارات تخصیصی فاز ۲ اجرایی گردد.

سپس رسول فرخی نماینده مردم شریف شهرستان لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان قدمت تاریخی شهرستان سیاهکل افزود: شرایط امروزی در شأن و منزلت مردم شهرستان نیست و افزایش سطح و کیفیت خدمات در حوزه آب و فاضلاب ، مطالبه به حق مردم این خطه بوده که باید محقق گردد.

وی با اشاره به فرسودگی و قدمت شبکه توزیع آب و تنش آبی در روستاهای دیلمان ، خواستار تأمین آب مورد نیاز از منابع مطمئن و پایدار شد.

اتابک جعفری مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اجرای طرح فاضلاب شهرستان سیاهکل در قالب تفاهم نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: تسریع در روند اجرای این پروژه، همکاری شهرداری را می  طلبد و کار به سرعت و جهادی پیش رود تا عقب ماندگی ها جبران شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه استان گیلان ظرفیت همدلی و همکاری را دارد افزود: اجرای طرح فاضلاب در قالب این تفاهم نامه کار بزرگی است و مردم که شاهد خدمات دولت و نظام باشند قدردان خواهند بود.

وی در ادامه گفت: طرح آبرسانی به ۷ هزار و یکصد روستا در قالب محرومیت زدایی و بیش از ۲ هزار روستا نیز توسط پیمانکاران بخش خصوصی از طریق خیرین اجرا می شود و فقط چند استان با چالش مواجه هستند و سایر استانها از برنامه زمانبندی اجرایی جلوتر هستند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تأکید بر رفع نیازهای آبی شهرستان سیاهکل و همچنین دیلمان تصریح کرد: بررسی های لازم جهت استفاده از پکیج آب شیرین کن و همچنین اصلاح شبکه توزیع آب صورت پذیرد.

گفتنی است شهرستان سیاهکل ۳۱ هزار مشترک دارد و از این تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ اشترک مربوط به دیلمان می باشد.

منبع
روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید