کد خبر:15853
پ
IMG-20220824-WA0077

افزایش ۱۴۰ درصدی اخذ سند مالکیت رقبات موقوفات گیلان در ۵ ماهه نخست امسال

گیلان.غدیر خبر؛ حجت الاسلام علیزاده خبر داد: به همت ادارات اوقاف و ثبت اسناد گیلان برای بیش از ۱۸۵ هکتار از زمین های موقوفه گیلان سند مالکیت صادر شده است…

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غدیر خبر از گیلان؛ حجت الاسلام ستار علیزاده با اشاره به صدور سند مالکیت برای یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۴۷۵ متر مربع از زمین های موقوفه گیلان، گفت: شناسنامه دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات از مهمترین برنامه‌های سازمان اوقاف است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان اعلام کرد: برنامه ابلاغی اوقاف و امور خیریه گیلان دریافت ۶۰۰ سند مالکیت برای رقبات موقوفات استان بود که از ابتدای سال(۵ ماهه) تاکنون ۸۴۵ سند مالکیت برای رقبات گیلان دریافت شده است.
وی اظهار داشت: اوقاف گیلان در پنج ماه نخست امسال توانست در دریافت سند مالکیت موقوفات گیلان پیشرفت نزدیک به ۱۴۰ درصدی داشته باشد.
علیزاده افزود: اسناد مالکیت صادر شده برای موقوفات شهرستان های صومعه سرا، رودسر، آستانه اشرفیه، رشت، تالش و لنگرود است.
این مقام مسئول گفت: با توجه به تعامل بسیار خوب ادارات اوقاف و امور خیریه و ثبت اسناد و املاک گیلان، در آینده نزدیک شاهد صدور سند مالکیت برای رقبات دیگر در دیگر شهرستان ها خواهیم بود.
وی در ادامه گفت: مهمترین و ارزشمند ترین سند مالکیت صادر شده مربوط به موقوفه حاج حاکم میرزا نصیر رشتی به تعداد ۵۵۲ رقبه در بخش تولمات شهرستان صومعه سراست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان کرد: مساحت زمین های موقوفه سند مالکیت صادر شده، ۱۳۰ هکتار معادل یک میلیون و سیصد هزار متر مربع است.
وی کاربری زمین های موقوفه حاج حاکم میرزا نصیر رشتی را مسکونی، تجاری، زراعی و باغی را اعلام کرد و گفت: ارزش ریالی این زمین های موقوفه ۲۶ هزار میلیارد ریال است.
علیزاده یادآور شد: نیت موقوفه حاج حاکم میرزا نصیر رشتی، اقامه عزا و ذکر مصیبت برای امام حسین (علیه السلام)، هزینه تحصیل طلاب دینی، ازدواج سادات و خیرات است.
وی همچنین از صدور ۳۷ سند مالکیت برای موقوفات آستانه اشرفیه خبر داد و گفت: مساحت موقوفات دارای سند مالکیت شده ۱۷ هزار و ۳۳۶ مترمربع است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: به همت ادارات کل اوقاف و امور خیریه و ثبت اسناد و املاک گیلان ۲۱۰ برگ سند مالکیت برای موقوفات شهرستان رودسر استان گیلان نیز صادر شد.
وی اضافه کرد: مساحت موقوفات دارای سند مالکیت شده رودسر ۱۶۵ هزار و ۵۰۰متر مربع و ارزش ریالی این اراضی موقوفه ۸۲۷میلیارد تومان است.
علیزاده در ادامه صیانت از موقوفات را یکی از رسالت‌های اساسی سازمان اوقاف دانست و اظهار کرد: تثبیت مالکیت موقوفات در جلوگیری از موقوفه خواری بسیار موثر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، شناسنامه دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات را از مهمترین برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه خواند و اظهار کرد: هر تلاشی برای احقاق حقوق موقوفات و تثبیت سند مالکیت موقوفات کمک به سنت حسنه وقف است.

منبع
حجت الاسلام علیزاده اعلام کرد: به همت ادارات اوقاف و ثبت اسناد گیلان برای بیش از 185 هکتار از زمین های موقوفه گیلان سند مالکیت صادر شده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید