کد خبر:13050
پ
IMG-20211227-WA0005

تهیه طرح هادی برای ۹۸ درصد روستاهای بالای بیست خانوار

رشت – غدیر خبر – مهندس دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان گیلان با حضور در دفتر معاون سیاسی امنیتی و انتظامی استانداری گیلان با حسین مصطفی پور، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش غدیر خبر/ در این دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  استان ضمن تبریک انتصاب، از آخرین وضعیت ساخت و سازها در حوزه مسکن، اقدام ملی مسکن و جهش ملی مسکن و همچنین پروژه های در دست احداث از سوی این نهاد در سطح استان گزارشی ارایه داد.

دائمی با اشاره به اینکه استان گیلان ۲۰۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۲۰۰۲ روستا دارای طرح هادی است. وی با بیان اینکه این معادل ۹۸ درصد روستاهای استان گیلان است، افزود: افق طرح‌های هادی ۱۰ساله بوده و باید بعد از این مدت دوباره بازنگری شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان گیلان اظهار داشت: بازنگری طرح هادی ۱۴۴ روستا در دستور کار بنیاد قرار گرفته است.
در ادامه معاون سیاسی انتظامی و اجتماعی استانداری گیلان تصریح کرد: وسعت خدمت رسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به روستاها و شهرها را می توان در آمار تلفات ناشی از حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله مشاهده کرد که در گذشته خسارت و صدمات جانی و مالی زیادی به همراه داشت اما خوشبختانه امروز با اقدامات صورت گرفته، شدت این آسیب ها بسیار کاهش یافته است.
مصطفی پور خاطرنشان کرد: خدمات ارایه شده از سوی این نهاد انقلابی با اجرای پروژه هایی مانند طرح هادی در روستاها، علاوه بر بالا بردن سطح کیفی زندگی این مناطق، رغبت زندگی افراد را در روستاها نسبت به گذشته افزایش داده است.
وی افزود: اجرای طرح هادی همچنین باعث افزایش برخی از ظرفیت های روستایی مانند حوزه گردشگری و ایجاد فرصت های شغلی در بخش صنایع دستی روستاها شده است. معاون سیاسی امنیتی و انتظامی استانداری گیلان با بیان اینکه وظایف بنیاد مسکن در آینده نیز باید با شدت و علاقه بیشتری ادامه داشته باشد، خاطر نشان کرد: حضور این نهاد در حوزه بازسازی اماکن آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه مسوولیت مضاعفی است که بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شده و این از ویژگی ها و ظرفیت و چابکی این نهاد است.​

منبع
مدیریت روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید